УкраїнськаРусский
Головна Водні походи Маршрут 1

Маршрут 1

Тривалість - 2 доби
Протяжність - 65 км.
Число туристів в одній групі - до 10 чол.
Дата виходу - по формуванню групи.

План проходження траси

День Ділянка траси Км. Спосіб пересування
1 Кремінна - з/д міст ч/з Оскол Мікроавтобус
1 З/д міст ч/з Оскол - гирло Осколу водний
1 Гирло Осколу - Святогорський монастир 25 Водний
2 м.Святогорськ Піший, ночівля
2 Святогорській монастир – Щурово 40 Водний
2 Щурово – Кремінна мікроавтобус
Опис маршруту
З/д міст ч/з Оскол – гирло Осколу
Гирло Осколу - Святогорський монастир (25км).
Від злиття Дінця і Осколу 4км до високого автодорожнього моста в с. Єремівка. Перед новим мостом залишки старого моста і підводні палі. Єремівка підходить до річки безпосередньо біля мосту. На лівому березі в кілометрі від Дінца велике село Студенок. Біля мосту до Дінця впадає маленька річечка Студенок. Ділянка Єремівка, с. Богородічне дуже живописний: гори, ліс, луги, піщані коси - тут багато хороших місць для стоянок. Село Богородічне живописно розташувалося в улоговині на правому березі Дінца. Тут проходить дорога, що сполучає р. Славяногорськ і трасу Харків - Ростов, ходять автобуси у бік міст Донецької області. Після Богородічного починаються Святі Гори - мабуть, найкрасивіші і оригінальніші місця на Сєвєрському Дінцю. Правда, зупинятися на нічліг тут не так зручно, як на попередній ділянці, та і народу тут більше. Тягнуться Святі Гори 4 км, а в кінці цієї пишності стародавній Святогорський монастир в крейдяній скелі. На лівому березі розкішні трьохсотрічні дубрави. Тут краще всього закінчити подорож. Зупинитися зручно перед мостом на правому березі. Від мосту автобусом можна доїхати до м.Славяногорськ.
Image
Святогорській монастир – Щурово (40км).
Покинувши Святі Гори, після мосту до Славяногорське Дінець поступово сповільнюється. На правому березі с. Татянівка, на лівому - майже безперервно слідують Славяногорськ, с.Ярова і Дробишево. Славяногорські і Татянівські будинки близько від Дінця лише біля мосту та біля оз.Банного. Влітку тут багато відпочиваючих - в Славяногорську більше 70 піонерських таборів і турбаз, але майже все далеко від Дінця. Ярова і Дробишево в 2-4 км від річки. Майже 10 км Дінец тече, не петляючи, плавно наближаючись і віддаляючись від гори та правого берегу.
Image
Лише посередині цієї ділянки крутий поворот, на якому розташований санаторій, після нього кількість народу на берегах зменшиться. В кінці описаної ділянки Дінець робить правий глобальний поворот, наближаючись до с.Пришиб на крутому правому березі. В кінці села турбаза. Після с. Пришиб річка майже до с. Маяки неквапом петляє по лісі, наближаючись до гори лише у с. Сидорово. Береги тут зарослі, ширина Дінца до 100 м. Народу зовсім мало (за мірками Дінца). У Маяках промислова канатна дорога через річку і водозабірні станції. Між правобережними Маяками і с.Донецький, річка тече під горою, прискорюється. Після с.Донецького відходить від гори.
Image
Правий берег - ліс, лівий поступово перетворюється на заболочений луг, за яким видно с. Щурово. Вправо, а потім вліво йдуть декілька проток, багато тупикових, але основне русло видно добре, течія бадьора. Одна з перших вузеньких лівих проток веде в Чорне озеро. Місце красиве, і явно аномальне. Це затока у формі овалу з очеретяними берегами, чистою водою без ряски, чорним дном і красивими білими ліліями. В цілому ділянка живописна, є зручні місця для стоянки. І краще не нехтувати ними, оскільки наступну не дуже приємну ділянку краще починати проходити зранку.
Image
Записатися в групу можна, зробивши замовлення нашому менеджеру.
 
Поделиться с друзьями:
Опитування
Чи подобається Вам активний відпочинок?
 
Випадкове зображення
kab4.jpg

Яндекс.Метрика

Дом отдыха Уголек