УкраїнськаРусский
Головна Кремінщина Історичний спадок Історична спадщина району

Історична спадщина району

Археологи
Територію сучасної Кремінщини освоювали в різні віки багато стародавніх народів та племен. Вони залишили після себе унікальну спадщину, яка має археологічне значення для української та світової культури.

Масштабні археологічні дослідження території, що проводились археологічним науково-дослідним центром Східноукраїнського національного університету „Спадщина" в період з 1994 по 2004 рр., підтвердили унікальність знахідок та змінили уявлення сучасної археології.
На території Кремінського району знаходиться більшість давніх поселень доби енеоліту - раннього середньовіччя та курганні могильники. Найбільш давні поселення віднесено до періоду заселення Кремінського краю кроманьйонською людиною за доби неоліту і датовані до 7-8 тис. до н.е. Найпізніші датовано добою освоєння просторів Подінців'я запорізькими козаками (16-17 ст. н.е.). Біля озера Чернікове було розкопано два праболгарських могильника 8-10 ст. Н.е. До сьогоднішнього часу великий інтерес для археології становлять вузли давніх поселень, розташовані поблизу старичних озер Кайдащине, Підпісочне, Кругле й Чернікове, а також курганні могильники, що налічують десятки стародавніх насипів на першій надзаплавній лівобережній терасі від с.Невське до с.Новодачне. Розкопки давніх курганів біля м. Кремінна (Сеточне лісництво) та у с.Невське дали поховальні пам'ятки доби ранньої і середньої бронзи (друга половина III тис. до н.е.), атрибутовані пізньоямною, катакомбною та зрубною культурами. В наступний час проводиться розвідка нових місць.
Археологи
Археологічні знахідки у вигляді знарядь праці з кременю, каменю, кістки, бронзи, керамічного посуду та його фрагментів передано на постійне зберігання до Археологічного музею Східноукраїнського
національного університету, де вони проходять реставраційну обробку, інвентаризацію та підготовку до подальшого експонування.
 
Поделиться с друзьями:
Опитування
Чи подобається Вам активний відпочинок?
 
Випадкове зображення
oz1.jpg

Яндекс.Метрика

Дом отдыха Уголек